Translate

poniedziałek, 16 kwietnia 2018

"Kapliczki, figury, krzyże".

 Zapraszamy na wystawę fotografii: "Kapliczki, figury, krzyże". Autorem zdjęć jest Piotr Czepiel - członek Tarnobrzeskiego Towarzystwa Fotograficznego. Wystawa będzie czynna w dniach: 22.10. - 17.11.2014. Na dzień 13 listopada 2014. zaplanowano spotkanie z autorem wystawy, połączone z prezentacją albumu z fotografiami Piotra Czepiela - pod tym samym tytułem. Współtwórcą w/w wydawnictwa jest Piotr Duma - dyr. Tarnobrzeskiego Domu Kultury.
Tarnobrzeskiego Domu Kultury
ul. Słowackiego 2
39-400 Tarnobrzeg
"Na zdjęciach Autor uwiecznił obiekty, które od wieków znajdują się na terenie Tarnobrzega. Stanowią pamiątki o wydźwięku religijnym, patriotycznym i historycznym, skłaniające do zadumy i refleksji o ludzkim przemijaniu. Zmienia się otoczenie, krajobraz wokół nich a one pozostają, choć często w zmienionej, odbiegającej od oryginału formie. Żyją wśród pól i oddechu miejskiego pędu, obecne w pamięci mieszkańców od pokoleń. Zdobione nowymi szatami i świeżymi kwiatami. Mamy nadzieję, że fotografie eksponowane na wystawie skłonią odwiedzających do odnalezienia i ponownego odkrycia tych pięknych obiektów w przestrzeni miejskiej. Zdjęcia stanowią zapowiedź wydawnictwa albumowego o tym samym tytule, autorstwa Piotra Czepiela i Piotra Dumy, na promocję którego zapraszamy 13 listopada 2014.
Piotr Czepiel, rocznik 1971, Prezes Tarnobrzeskiego Stowarzyszenia Inicjatyw Artystycznych "Fram", członek Tarnobrzeskiego Towarzystwa Fotograficznego, autor wystawy plenerowej "Tarnobrzeg wczoraj i dziś", współtwórca cyklu o podobnej tematyce, emitowanego w Miejskiej Telewizji Tarnobrzeg, członek komisji konkursu fotograficznego Tarnobrzeski Focus".
https://web.archive.org/web/20180416143731/http://tdk.tarnobrzeg.pl/wp/2014/07/01/kapliczki-figurki-krzyze/
(dodano: 18.10.2014).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz