sobota, 22 grudnia 2018

Wręczenie odznaczeń – Medalu „Za Zasługi dla Fotografii Polskiej”

W sobotę 15 grudnia 2018 w Częstochowie, podczas otwarcia wystawy VIII Międzynarodowego Salonu „Martwa natura w fotografii”, Paweł Matyka znalazł się w gronie osób odznaczonych Medalem „Za Zasługi dla Fotografii Polskiej” – odznaczeniem przyznawanym przez Kapitułę Fotoklubu RP w Warszawie – w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości (1918–2018).
Odznaczenia wręczył prezes Zarządu Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenia Twórców – Mieczysław Cybulski. 
"Jestem zaszczycony – mogąc się znaleźć w gronie odznaczonych znakomitych fotografów (m.in. Dorota Kycia, Janusz Mielczarek, Ewa Sierokosz, Elżbieta Waszczuk), bardzo dziękuję" – Paweł Matyka.
Medal „Za Zasługi dla Fotografii Polskiej” – polskie odznaczenie, nadawane przez Kapitułę Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenia Twórców – w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości (1918–2018). Medal „Za Zasługi dla Fotografii Polskiej” ustanowiony w 2017, decyzją Zarządu Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenia Twórców – w nawiązaniu do 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości (1918–2018).
Odznaczenie jest uznaniem stanowiącym gratyfikację dla osób, które swoją pracą na rzecz fotografii oraz fotograficzną twórczością artystyczną – przyczyniły się do rozwoju fotografii w Polsce. Medal jest przyznawany decyzją Kapituły Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej – z inicjatywy własnej bądź na wniosek innych osób, związanych z polską fotografią od (co najmniej) 5 lat. Do przyznanego odznaczenia dołączono legitymację oraz baretkę. Wręczanie Medalu „Za Zasługi dla Fotografii Polskiej” zapoczątkowano w styczniu 2018.
Miejska Galeria Sztuki
Al. Najświętszej Maryi Panny 64
42-200 Częstochowa

Foto: Miejska Galeria Sztuki w Częstochowie
Foto: Miejska Galeria Sztuki w Częstochowie
Foto: Miejska Galeria Sztuki w Częstochowie