wtorek, 23 maja 2023

Wystawa fotografii Bogdana Myśliwca i Jana Skwary – Bangladesz

Muzeum – Zamek Tarnowskich w Tarnobrzegu zaprasza na wystawę fotografii Bogdana Myśliwca i Jana Skwary – Bangladesz. 
Bogdan Myśliwiec jest dokumentalistą najważniejszych wydarzeń sportowych, kulturalnych i religijnych w regionie. Jest członkiem Zarządu Tarnobrzeskiego Towarzystwa Fotograficznego, autorem i współautorem wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych. Uczestniczył z powodzeniem w konkursach fotograficznych (m.in. zajął III miejsce w X Biennale Krajobrazu Polskiego, I miejsce w II Konfrontacjach Fotograficznych Polski Południowo-Wschodniej, III miejsce w Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym w Szolnoku na Węgrzech, I miejsce w Konkursie Fotograficznym „Wisła”, III miejsce w internetowym konkursie portalu „Świat Obrazu”, pod hasłem „Chwila, której nie zapomnę”).
W latach 1970–1974 był członkiem Amatorskiego Klubu Fotograficzno-Filmowego „Peryskop”. W 2004 został członkiem Tarnobrzeskiego Towarzystwa Fotograficznego, w którym od 2008 pełni funkcję sekretarza w Zarządzie TTF. W 2009 roku zdobył II nagrodę (1000 zł) w Konkursie Fotografii Prasowej WBK Press Foto w kategorii „Przyroda i środowisko naturalne – zdjęcie pojedyncze”. W 2019 roku został uhonorowany tytułem Zasłużony Tarnobrzeżanin.
Jan Skwara jest laureatem wielu międzynarodowych i krajowych konkursów fotograficznych (m.in. zwycięzcą Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic, dwukrotnym finalistą „Travel Photographer of the Year”, laureatem „Leica Street Photo”, trzykrotnym zwycięzcą konkursu „Kadry ze Świata”), wyróżniany w dziedzinie fotografii podróżniczej, portretowej, reporterskiej i sportowej. Jego zdjęcia publikowane były m.in. w National Geographic Traveler, Poznaj Świat, Digital Camera UK i Magazynie Turystyki Górskiej NPM. Prezentował zdjęcia podczas wystaw indywidualnych i zbiorowych (m.in. „Indyjskie Misteria”, „Photocrowd & Alamy Exhibition London”, „Podróże okiem Polaków”, „Polska – konteksty”). 
Otwarcie wystawy – 28 maja 2023 o godz. 17:00
Wystawa czynna w dniach 28 maja 2023 – 2 lipca 2023
Muzeum – Zamek Tarnowskich w Tarnobrzegu
ul. Sandomierska 27
39-400 Tarnobrzeg

Foto: Bogdan Myśliwiec