wtorek, 7 lutego 2023

Wystawa fotografii Bogdana Myśliwca – Indie jakich nie znamy

Indie jakich nie znamy, to tytuł wystawy fotograficznej, której wernisaż odbędzie się w najbliższy piątek – 10 lutego 2023 o godz. 18:00 w tarnobrzeskiej Wozowni, przy ulicy Sandomierskiej 27 (na terenie parku dzikowskiego). Autorem zdjęć jest fotoreporter, tarnobrzeżanin Bogdan Myśliwiec. Wystawa jest pokłosiem dwumiesięcznej wyprawy Bogdana Myśliwca do Indii.
Bogdan Myśliwiec jest dokumentalistą najważniejszych wydarzeń sportowych, kulturalnych i religijnych w regionie. Jest członkiem Zarządu Tarnobrzeskiego Towarzystwa Fotograficznego, autorem i współautorem wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych. Uczestniczył z powodzeniem w konkursach fotograficznych (m.in. zajął III miejsce w X Biennale Krajobrazu Polskiego, I miejsce w II Konfrontacjach Fotograficznych Polski Południowo-Wschodniej, III miejsce w Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym w Szolnoku na Węgrzech, I miejsce w Konkursie Fotograficznym Wisła, III miejsce w internetowym konkursie portalu Świat Obrazu, pod hasłem Chwila, której nie zapomnę).
W latach 1970–1974 był członkiem Amatorskiego Klubu Fotograficzno-Filmowego „Peryskop”. W 2004 został członkiem Tarnobrzeskiego Towarzystwa Fotograficznego, w którym od 2008 pełni funkcję sekretarza w Zarządzie TTF. W 2009 roku zdobył II nagrodę w Konkursie Fotografii Prasowej WBK Press Foto w kategorii Przyroda i środowisko naturalne – zdjęcie pojedyncze. W 2019 roku został uhonorowany tytułem Zasłużony Tarnobrzeżanin.
Piątkowemu wydarzeniu towarzyszyć będzie recital Martyny Puszki-Maziarz i Marcina Maziarza.
Otwarcie wystawy – 10 lutego 2023 o godz. 18:00
Wystawa czynna w dnach 10 lutego 2023 – 4 marca 2023
Tarnobrzeskie Stowarzyszenie Inicjatyw Artystycznych FRAM
ul. Sandomierska 27
39-400 Tarnobrzeg
(źródło: Wikipedia)